Türk ressamları ve Osmanlı Eserlerine koleksiyoncular büyük ilgi gösterdiler

 

OSMAN HAMDİ BEY REKOR KIRDI 13.500.000 TL

 

Antik A.Ş.'nin gerçekleştirdiği müzayedede Osman Hamdi Bey'in "Yeşil Cami Önü" tablosu KDV dahil toplam 13.509.000 TL. fiyata satılarak Türkiye'de satılan en değerli sanat eseri rekorunu kırdı.

Bir önceki rekor 5 milyon TL ile Antik A.Ş.'nin 2004 yılı müzayedesinde satılan Osman Hamdi Bey'in "Kaplumbağa Terbiyecisi" adlı eserindi..

 

Türkiye’nin en değerli sanat eserlerinin satışlarını gerçekleştiren Antik A.Ş. müzayede evi 14 Mayıs Cumartesi günü Antik Palace’da Türk Resim Sanatı için önemli bir müzayedeye ev sahipliği yaptı.

 

Osman Hamdi Bey, Hoca Ali Rıza, İbrahim Çallı, Halil Paşa, Feyhaman Duran, Şevket Dağ imzalı tabloların yer aldığı müzayedeye sanatsever ve koleksiyoncular büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı müzayedeyi Antik A.Ş. yönetim kurulu başkanı Turgay Artam yönetti..

 

Osman Hamdi Bey’in 1882 tarihli eserinin dünya çapında değerli bir eser olduğunu belirten Turgay Artam, bu eseri koruyarak bugünlere taşıyan eser sahiplerine ve satın alarak Türk resim sanat tarihine sahip çıkan yeni alıcılara teşekkür etti.