265. Müzayede Sonrası

İBRAHİM ÇALLI 1.450.000 TL
Klasik Türk sanat eserlerine rekor fiyatlar

Türkiye'nin lider müzayede şirketi Antik A.Ş. 27 Şubat Pazar günü swissotel'de gerçekleştirdiği 265. Müzayedesinde özel koleksiyonlardan seçilmiş değerli tablolar ve antikalar satışını gerçekleştirdi.

Usta sanatçıların eserlerine sahip olmak isteyen sanatsever ve koleksiyonculardan oluşan yaklaşık 500 kişinin katılımı ile gerçekleşen müzayedede rekor fiyatlar oluştu. Müzayedenin en değerli eseri 1.150.000 TL çekiç fiyatı toplamda 1.450.000 TL rekor fiyata satılan İbrahim Çallı'nın Natürmort eseri oldu.

YENİ CAMİİ 1.071.000 TL

10 milyon liranın üzerinde sanat eserinin el değiştirdiği müzayedeyi Antik A.Ş. yönetim kurulu başkanı Turgay Artam yönetti. Müzayedeye yoğun ilgi gösteren sanatseverler arasında İstanbul'un önde gelen aileleri ve işadamları yer aldı. Satışa sunduğu her eserin özelliklerini koleksiyonculara detaylı bir şekilde anlatarak alıcıların düşündüğü rakamların üzerine çıkmalarında büyük rol oynayan müzayedeci Artam, satışa gösterilen büyük ilginin sanat dünyası için çok olumlu olduğunu belirtti ve ekledi. “Bugün müzayede salonunda ulaştığımız rekor fiyatlar klasik Türk resminin ve Osmanlı eserlerinin de yükselişte olduğunu gösterdi. Hat sanatlarından klasik tablolara kadar Türk sanat eserlerine büyük bir talep olduğunu gördük. Bu müzayedemizde ilk kez alım yapan yeni koleksiyoncuların sayısında büyük artış olması da bu piyasalarının geleceği için çok sevindirici bir durum.