Klasik Otomobiller

Efsane Otomobiller Müzayedede

Müzayedede bir birinden değerli otomobiller görücüye çıktı. Unutulmaz klasikler arasında yer alan 1926 model bir Ford T otomobillerin en tecrübelisi olarak müzayededeki yerini almış, 1958 Rolls Royce, 1963 Lincoln Continental, 1966 Ford Mustang, 1966 Porsche Carrera, 1956 Ford, 1959 Chevrolet Impala, 1969 Corvette, 1973 Lincoln Continental Mark IV, Mercury Cougar gibi önemli markaların değerli modelleri yer alıyor.

John F. Kennedy ile hafızalarımıza kazınmış “Başkanların Limuzini” olarak tanınan Lincoln Continental Convertible 1963 senesinin konforlu tasarımını günümüze yansıtıyor. Amerika’da tüm tasarımı tek kişi tarafından yapılan ilk model özelliğini taşıyan araç Elwood Engel imzalı bir tasarım. Uzun yıllar Beyaz Saray’da kullanımı devam edilen araç iktidarda olmanın sembolü olarak görüldü. Çok iyi kondisyonda ve koleksiyonluk durumda olan arac müzayedede yoğun ilgi gördü.

Lüks ve Konforun 1950’li yılların zarafetini yansıttığı, eşine çok az rastlanabilecek bir 1958 Rolls Royce Silver Cloud I de müzayedeye çıkacak klasikler arasında yer alıyor. Teklif usulü ile satışa sunulacak araç mükemmel kondisyonda. Siyah ve Gümüş renginin şık bordürlerle göz kamaştırıcı bir ihtişama dönüştüğü araç mutlaka görülmesi gereken unutulmaz bir klasik.

Dünyanın ilk seri üretim aracı olan Ford T modelinin 1926 yılına ait nostaljik bir örneği de müzayedede satışa sunulacak eserler arasında. Henry Ford’un otomobil dünyasında çığır açan tekniği ile üretilen araç döneminden günümüze kalan nadir bir örnek. Üretimi hızlandırmak için en kolay kuruyan siyah renkte olan Ford T’ler ülkemizde “Bas bir kaldır iki” olarak tanınmaktadır.

Müzayedede ayrıca Türk sinemasının gönüllerde taht kuran babacan sanatçısı Hulusi Kentmen’in otomobili de satışa sunuluyor. Görenlerin kendilerini eski Türk Filmlerinde hissettiren araç 1956 model bir Ford Fairlane. Mavi ve beyaz renklerinin çelik bir “Fairlane” çizgisi ile bütünleştiği keyifli bir otomobil.

Müzayededeki ünlü araçlardan biri de Merhum Aysel Gürel ve Aysun Kayacı’nın oynadığı Pepsi reklamında rol almış 1966 Ford Mustang Coupe. Çok iyi kondisyonda olması nedeni ile koleksiyonluk bir araç niteliği taşıyan Mustang, otomobil dünyasının en beğenilen tasarım harikası olmanın verdiği gururu fazlası ile taşıyor.

Spor ve şıklığın 1966 yılının o zarif estetik anlayışı ve sadeliği ile birleştiği çok iyi kondisyonda bir Porsche, “Muscle Car” modellerinin ayrılmazlarından Corvette, Mercury Cougar ve Mustang gibi araçlarda müzayedemizde yer aldı.

Elinizdeki Kalsik Otomobillerin değerlerini öğrenmek için

Telefon

0 212 236 24 60 no'lu telefondan Antik A.Ş.'yi arayarak elinizdeki eserin değerlendirilmesi konusunda bilgi alabilirsiniz.

Artam Antik A.Ş. Merkez Binası

Elinizdeki eseri Maçka'da bulunan ana binamıza getirebilir ve uzmanlarımızın yardımını alabilirsiniz.

E-posta

Eserinizin bir fotoğrafını posta ya da internet aracılığı ile yollayabilir ve bir ön değerlendirme yaptırabilirsiniz. antik@antikas.com