Avrupa Sanatı Eserleri

Avrupa Sanatı Eserleri

Antik A.Ş müzayedelerinde Avrupa sanatına ait eserler önemli bir yer tutar. Mobilya, gümüş, resim, cam, mücevher ve porselen bu bölümü oluşturan ana başlıklardır.

Avrupa sanatı bölümü içinde özellikle son on yılda tüm dünyada tekrar moda olan Oryantalist ressamlara ait eserler ağırlıklı olarak yer almaktadır. Bir dönem İstanbul’da yaşamış olan Saray ressamı Fausto Zonaro, Ivan Konstantinoviç Aivazovski, Fabius Brest, Leonardo De Mango, Ludwig Deutsh, Philippe Bello, Carlo Bossoli, Victor Huguet, Joseph Warnia Zarzecki, Georges Washington, J.B. Von Mour, Horace Vernet gibi önemli oryantalistlere ait eserler ile Avrupa ve Rus Sanatının önemli örnekleri de müzayedelerimizde satışına yer verdiğimiz eserleri oluşturuyor.

Porselen: Tarihi 18.yy.’a kadar giden Fransız Sevres, Paris porselenleri ve Jacop Petit porselen fabrikalarının ürünleri, Alman Meissen ve Dresden fabrikaları, Avusturya Viyana porselenleri ve Rus Kraliyet Porselen fabrikalarının Avrupa sarayları için ve Özellikle de Osmanlı zevkine göre tasarlanmış porselen ürünleri. Yıldız porselen Fabrikasının üretimi nadir porselenler müzayedelerimizde satışına yer verdiğimiz porselenleri oluşturur.

Mobilya: 18-19. yy. Rokoko, Neo-Klasik ve Ampir stilinde tasarlanmış çoğunluğu dore patinalı Fransız mobilyaları, İngiliz Regency ve Victorian stil de tasarlanmış maun mobilyalar, İtalyan mobilyalar ve Carlo Bugatti, François Linke gibi mobilya tarihinin önemli tasarımcılarının imzasını taşıyan eserler. 

Murano ve Bohem cam eserler, Saint Louis gibi önemli cam fabrikalarının imzalarını taşıyan Fransız camları, Emille Galle, Daum Nancy ve Tiffany gibi Art-Nouvea ve Art-Deco cam işçiliğinin en iyi örneklerini oluşturan Sanatçı ve firmaların üretimleri.

Fransız, İngiliz ve Avusturya gümüş işçiliğinin saraylar ustaları tarafından tasarlanmış, imzalı nadir örnekleri. Fabarge, Ovchinnikov ve Khelebnikov gibi çok değerli, Rus gümüş ve mine işçiliğinin önemli tasarımcılarına ait eserler. Alman ve Hollanda gümüşleri.

Mücevher: 18-19.yy Fransız mücevherleri ile Art-Nouveau ve Art-Deco dönemi tasarımlar ile 1940 sonrası çağdaş tasarımlar. Osmanlı pazarı için özel yapım mineli ve altın saatler ile mineli ve altın enfiye kutuları.

18-19-20.yy. Fransız, İngiliz ve Alman heykel sanatının önemli isimlerinin tasarımları müzayedelerimizde satışına yer verdiğimiz eserleri oluşturur.

Avrupa sanatına ait gümüş, cam, heykel ve mücevher tasarımlarında imza ve çok gelişmiş bir damgalama sistemi kullanılır. Obje üzerinde yer alan damgalara bakılarak eserin yapımcısı, yapım tarihi ve hangi ülkede üretildiği belirlenebilmektedir. Bu nedenle özellikle e-mail ile başvurularınızda eser üzerindeki her türlü damga ve imzanın resmini çekip başvuru dosyanıza eklemeniz ekspertiz için çok yararlı olmakta ve daha sağlıklı sonuçlara ulaşılmaktadır.

Elinizdeki Avrupa Sanatı Eserlerinin değerlerini öğrenmek için

Telefon

0 212 236 24 60 no'lu telefondan Antik A.Ş.'yi arayarak elinizdeki eserin değerlendirilmesi konusunda bilgi alabilirsiniz.

Artam Antik A.Ş. Merkez Binası

Elinizdeki eseri Maçka'da bulunan ana binamıza getirebilir ve uzmanlarımızın yardımını alabilirsiniz.

E-posta

Eserinizin bir fotoğrafını posta ya da internet aracılığı ile yollayabilir ve bir ön değerlendirme yaptırabilirsiniz. antik@antikas.com