Türk Resim Sanatı

Türk Resim Sanatı

Batılılaşma hareketinin bir sonucu olarak 18.yy'da başlayan Türk Resim Sanatı tarihi 1794'de kurulan Mühendishane-i Berri Hümayun ve 1882 yılında kurulan ilk Sanat Okulu Sanayi-i Nefise Mektebi ile başlamış, 1914 kuşak ressamları ile en başarılı örneklerini vermiştir.

Müzayedelerde Türk Resim Sanatına ayrı bir önem veren Antik A.Ş. Osman Hamdi Bey, Hüseyin Zekai Paşa, Şeker Ahmed Paşa, Süleyman Seyyid, Osman Nuri Paşa, Hoca Ali Rıza, Halife Abdülmecid, Halil Paşa, Avni Lifij, İbrahim Allı, Nazmi Ziya, Sami Yetik, Hikmet Onat, Şevket Dağ, Namık İsmail, İzzet Ziya, Feyhaman Duran, Diyarbakırlı Tahsin, Rıfat Eteci, Mahmud Cuda, Cemal Tollu, Melek Celal Sofu, Celile Hikmet, Ruhi Arel, İbrahim Safi, Naci Kalmukoğlu, Edip Hakkı Köseoğlu, Şeref Akdik, Eşref Üren, Ali Halil, Ali Rıza Beyazıt gibi değerli ressamlarımızın başyaptlarını müzayedelerde rekor fiyatlar ile satmış, önemli yapıtların özel müze koleksiyonlarına kazandırmış ve yanlızca Türk resminden oluşan özel koleksiyonların oluşmasını sağlamıştır.

Elinizdeki eser yukardaki isimlerden birinin imzasını taşıyor olmasa da, eserin imzasını ve genel görünümünü içeren fotoğrafları e-mail ederek ya da firmamıza getirerek sahip olduğunuz eserin mğzayede satış fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Elinizdeki Türk Resim Sanatı Eserlerinin değerlerini öğrenmek için

Telefon

0 212 236 24 60 no'lu telefondan Antik A.Ş.'yi arayarak elinizdeki eserin değerlendirilmesi konusunda bilgi alabilirsiniz.

Artam Antik A.Ş. Merkez Binası

Elinizdeki eseri Maçka'da bulunan ana binamıza getirebilir ve uzmanlarımızın yardımını alabilirsiniz.

E-posta

Eserinizin bir fotoğrafını posta ya da internet aracılığı ile yollayabilir ve bir ön değerlendirme yaptırabilirsiniz. antik@antikas.com