Türk Hat Sanatı

Türk Hat Sanatı

Türk Sanatı denilince akla gelen ilk şey olan hat sanatı geçmişden beri koleksiyonerlerin ilgi odağı olmaya devam etmekte. Osmanlı İmparatorluğunun kuruluşundan itibaren örnekleri görülmeye başlanan  Ferman ve Beratlar ile Sülüs, nesih, talik ve divani yazı ile yazılmış hat levhalar, hilye-i şerifeler, murakkalar, karalamalar, tekke levhalardan oluşan eserler ve hat ile ilgili malzemeler müzayederde satışına yer verdiğimiz eserleri oluşturuyor.

Osmanli sanatinda önemli yer tutan Hat Sanatinin müzayedelerde en çok ilgi gören hattatları  arasinda Seyh Hamdullah, Dervis Ali, Hafiz Osman, Kazasker Mustafa Izzet, Mahmut Celaleddin, Sami Efendi, Bakkal Arif, Yeserizade Mustafa Izzet, Vahdeti, Hasan Riza, Ismail Zühti, Ismail Hakki Altunbezer, Mehmet Rasim, Mehmet Sefik Bey, Aziz Rifai, Mehmet Sekerzade, Muhsinzade Abdullah, Mustafa Rakim, Yahya Hilmi, Yedikuleli Seyyid Abdullah gibi önemli hattatlar yer almaktadır.

Elinizdeki Türk Hat Sanatı Eserlerinin değerlerini öğrenmek için

Telefon

0 212 236 24 60 no'lu telefondan Antik A.Ş.'yi arayarak elinizdeki eserin değerlendirilmesi konusunda bilgi alabilirsiniz.

Artam Antik A.Ş. Merkez Binası

Elinizdeki eseri Maçka'da bulunan ana binamıza getirebilir ve uzmanlarımızın yardımını alabilirsiniz.

E-posta

Eserinizin bir fotoğrafını posta ya da internet aracılığı ile yollayabilir ve bir ön değerlendirme yaptırabilirsiniz. antik@antikas.com